KIINNOSTAAKO PIENTEN LASTEN VALMENNUS?
Julkaistu: 16.12.2023 17.29

KIINNOSTAAKO PIENTEN LASTEN VALMENNUS?

Jos viihdyt hyvin pienten lasten kanssa ja olet kiinnostunut heidän valmentamisestaan, meillä on Sinulle töitä! Pääset aloittamaan työskentelyn uuden joukkueen kanssa, johon kuuluu vuosina 2018-2019 syntyneitä tyttöjä ja poikia. Otat päävastuun joukkueen valmennuksesta ja pelaajien kehittämisestä, mutta apunasi on tarpeellinen määrä apuvalmentajia sekä pelaajien vanhempia taustahenkilöinä.

Työ on osa-aikainen ja aloitus tapahtuu tammikuussa 2024. Työhösi saat vahvaa tukea seuran valmennuspäälliköltä sekä junioripäälliköltä. Erikseen sovittaessa sinulla on mahdollisuus saada seuraltamme muitakin työtehtäviä, esimerkiksi pienten pelaajien rekrytointiin ja seuran leirien vetämiseen liittyen.

Lähetä hakemuksesi mahdollisimman pian (kuitenkin viimeistään 31.12.2023 mennessä) sähköpostitse osoitteeseen shiro.karis@fcviikingit.com. Lisätietoja tehtävästä antaa junioripäällikkö Shiro Karis, puh. 044-2022704.

Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä. Valitun henkilön tulee esittää ennen työn aloittamista lain edellyttämä rikosrekisteriote liittyen lasten kanssa työskentelyyn.

TERVETULOA VIIKINKEIHIN INNOSTUMAAN JA INNOSTAMAAN PIENIÄ LAPSIA JALKAPALLOHARRASTUKSEN PARIIN!

Mustalahdentie 10 

00960 Helsinki

2. krs (summeri) 


P. 0400 317 230

fcviikingit@fcviikingit.com

www.fcviikingit.fi